Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

Siedzisz przed komputerem, albo też na komórce i przeglądasz Instagrama czy też bloga, gdzie tematem przewodnim są podróże. Zazdrościsz tym osobom ich stylu życia, ich ciągłych podróży. Mówisz do siebie, że gdyby nie to i tamto to też byś tak podróżował/a po świecie. Wszędzie znajdujesz wymówki. Może masz marzenie, aby gdzieś wyjechać. Poniżej znajduję się lista wymówek z jakimi najczęściej spotykam się podczas rozmowy z innymi osobami.

1. Za drogo

To najczęstsza wymówka z jaką się spotykam. Tak, to prawda, że podróżowanie jest drogie, ale jeżeli chcemy podróżować z biurami podróży a nie wtedy, gdy zorganizujemy wyprawę samodzielnie. Jeżeli bardzo czegoś chcemy to możemy to osiągnąć. Jeżeli zagłębisz się w temat taniego podróżowania to wkońcu nauczysz się jak znajdować tanie bilety lotnicze, nocleg czy tanie jedzenie. Sam/a pomyśl o tym jak to jest możliwe, że tak wiele osób podróżuje nie mając stałej pracy. Popatrz na mnie, sam zwiedziłem już ponad 20 krajów na 3 kontynentach a mam dopiero 24 lata i nie posiadam stałego źródła utrzymania. Cały sekret tkwi w tym, że poprostu wiem jak robić to tanio. Nie jest to jakaś sekretna i niedostępna wiedza. Wystarczy poświęcić trochę czasu i energi, aby tego wszystkiego nauczyć się samemu i dzięki temu tak jak ja to zrobiłem pod koniec maja 2019 roku będziesz mógł/mogła zwiedzić np. Słowenie, Czechy, Włochy, Niemcy, Hiszpanie w jeden miesiąc podczas, którego przez tydzień będziesz spać w 4 gwiadkowym hotelu i jeść wykwintne dania a na wszystko nie wydasz więcej niż 1000 zł.

Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

2. Za daleko

Może od zawsze marzysz/marzyłaś o podróży do Dalekiej Azji, Australii czy też o podróży do USA, ale gdy patrzysz na ceny biletów lotniczych to marzenie to staje się dla Ciebie nie dostępne. W takich sytuacjach zawsze musimy pamiętać, że nie odrazu Kraków zbudowano. Tak, bilety są drogie jeżeli jest to samolot bezpośredni do danego miejsca. Ale mam dla Ciebie rowiązanie. Po pierwsze musisz uzbroić się w cierpliwość i znaleźć najtańsze połączenie. Pisząc najtańsze mam na myśli takie, które będzie wymagać od Ciebie kilku przesiadek a podróż będzie trwała nie kilka, ale kilkanaście godzin. Gdy już takie znajdziemy to możemy kupić bilet o kilka % taniej niż, jeżeli skorzystamy z lotu bezpośredniego. Gdy jeszcze ta cena jest zbyt wysoka proponuję Ci przesunąć swoją datę wylotu na miesiąc nie turystyczny, tym samym oszczędzisz kolejne kilka % na bilecie. Gdy jeszcze cena jest zbyt wysoka proponuję zaglądać codziennie na stronę skyscanner, a najlepiej ustawić sobie alert cennowy, gdyż cenny naprawdę zmieniają się co kilka minut i czasami możemy wyhaczyć bilet za 30 % normalnej ceny a za taką kwotę już napewno będziesz mogła/mógł spełnić swoję marzenie o kierunku dotąd dla Ciebie nie dostępnym.

wymówki-jak-sobie-poradzić

3. Boje się

Bardzo chcesz gdzieś wyjechać, natomiast słyszałaś wiele historii, najczęściej w wiadomościach, że: ktoś pojechał i nie wrócił, że w kraju tym i tym jest bardzo dużo uchodźców i każdy chcę Cię okraść, że tam mieszkają muzumanie, którzy przecież nienawidzą chrześcijan. Boisz się, że sobie nie poradzisz, przecież nie znasz tamtejszego języka. Przez wszystkie te wymówi sam osobiście przechodziłem. Do tej pory żałuję, że nie chciałem jechać to niektórych krajów tylko dlatego, że w wiadomościach słyszałem, że tam jest niebezpiecznie. Zadam Ci jedno pytanie; Czy boisz się jeździć w autobusie ? Pewnie Twoja odpowiedź brzmi nie. Widzisz w autobusach ginie więcej osób rocznie niż w jakimkolwiek zamachu terrorystycznym. Nigdy tego nie wiesz czy akurat ten autobus do którego wsiadasz nie będzie miał jakiegoś wypadku. Tak więc, dlaczego w wiadomościach nie mówią, aby nie jeżdzić autobusami tylko mówią o tym, że w danym kraju jest niebezpiecznie bo był tam zamach pół roku temu. Poprostu takie rzeczy wyglądają lepiej w telewizji i jest o czym mówić. Dla jasności, oczywiście zamachy nie są niczym dobrym, ale chciałem przez to pokazać, że nie możemy żyć w ciągłym strachu. Byłem w krajach, gdzie odbywały się zamachu i życie tam toczy sie normalnie jak wszędzie indziej. Z osobistego doświadczenia nigdy nie spotkałem uchodźców w żadnym centrum miast, jeżeli uchodźcy już są w danym państwie to zazwyczaj, gdzieś na przedmieściach czy też całkowicie poza miastem. A co to muzumanów to uważam, że to jedni z najuprzejmiejszych ludzi jakich znam. Nie możemy brać wszystkich do jednego worka. Radykalni muzumanie, którzy organizują zamachy na chrześcijan nie stanowiący nawet 0.1 % wszystkich ludzi których główną religią jest islam.

Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

4. Nie wiem jak to zrobić

Nie wiesz jak zabrać się za organizowanie całej podróży ? To bardzo proste po prostu przestań marzyć i zacznij działać. Po pierwsze poczytaj o danym miejscu na innych blogach jak również wikipedii, gdy to zrobisz będziesz wiedzieć w jakim terminie najlepiej się tam wybrać. Następnie znajdź najtańszy bilet lotniczy, dzięki stronie skyscanner.com , momondo.pl czy też innych podobnych do nich. Gdy już zakupisz bilet, znajdź nocleg na airbnb, bądź też na hostelworld, jeżeli planujesz samotną podróż. Jeżeli chodzi o wyżywienie to już ogarniesz wszysko na miejscu, ważne tylko, aby zorientować się wcześniej, gdzie najtaniej i najlepiej można zjeść, pomoże Ci w tym np. strona tripadvisor.com.

Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

Podsumowanie

W końcu, gdy pokonasz wszystkie wątpliwości, przyjdzie ten czas, gdy weźniesz swój plecak i zamkniesz za sobą drzwi zostawiając za nimi wszystkie swoje obawy, lęki i problemy. Poczujesz wolność, której nigdy wcześniej nie doświadzczyłeś/aś i staniesz w oko w oko z nieznanym. Życzę Tobie powodzenia i pamiętaj, że marzenia się nie spełniają, marzenia się spełnia !

~ Wymówki: Jak poradzić sobie z wymówkami

Dodaj komentarz

Zamknij menu
EnglishPolish
×
×

Koszyk