...

Airbnb: Dlaczego warto korzystać z Airbnb.com

Airbnb od początku 2008 roku stał się jedną z największych platform do wyszukiwania zakwaterowania na całym świecie. Z roku na rok coraz więcej osób odkrywa tę niesamowitą witrynę, lecz wciąż jest wiele osób, które nie słyszały o tej platformie ani nie korzystały z niej. 

W tym artykule wyjaśnię wszystko, co musisz wiedzieć o platformie AirbnB i dlaczego powinieneś zacząć używać jej do rezerwacji zakwaterowania podczas następnej podróży.

Co to Airbnb ?

Airbnb to strona rezerwacyjna, w której można znaleźć wszelkiego rodzaju zakwaterowanie, takie jak apartamenty, domy, wspólne pokoje, a nawet bardziej nietypowe typy,  jak np. domek na drzewie lub domek z błota w Afryce. Obecnie dostępne są oferty z 190 krajów na całym świecie i ponad 2 miliony ofert zakwaterowań w różnych przedziałach cenowych. Oferty są wynajmowane przez firmy, ale jednak w przeważającej wielkości są wynajmowane przez osoby prywatne. 

Jak to działa ?

Platforma jest pośrednikiem między Tobą, czyli najemcą a wynajmującym. Zarządzają oni płatnościami i jeśli coś będzie nie tak z Twoim wynajętym miejscem to po skontaktowaniu się z nimi znajdą dla Ciebie nowe.

Platforma umożliwia przeszukiwanie wszystkich ofert na stronie Airbnb.com i dostosowywanie wyników wyszukiwania za pomocą różnych filtrów. Możesz wybierać między całym domem, własnym pokojem lub pokojem wspólnym.  Jeśli wybierzesz „cały dom”, masz zagwarantowane własne zakwaterowanie bez innych gości i gospodarza. Cały dom jest jak własny pokój hotelowy lub apartament.

Wspólny dom często oznacza, że będziesz dzielić przestrzeń z gospodarzem lub innymi gośćmi, ale będziesz miał swój własny pokój. Wspólny pokój oznacza, że otrzymasz pokój współdzielony z innymi osobami taki jak zazwyczaj otrzymujemy w hostelu.

Większość ofert na AirBnB to albo cały dom, albo własny pokój. Możesz także dostosować filtry, aby wyświetlały tylko oferty z Wi-Fi, kuchnią, balkonem i wieloma innymi udogodnieniami. Możesz także sortować wyniki według ceny, liczby sypialni i łazienek. 

airbnb-informacje

Czy rezerwacja poprzez Airbnb jest bezpieczna ?

Tak, jest bardzo bezpieczna. Każdy gospodarz i gość musi zweryfikować ważność dokumentu tożsamości, zanim będzie mógł wynająć lub zarezerwować pokój na Airbnb.

Co się stanie, gdy wynajmujący okaże się oszustem ?

Bardzo rzadko to się zdarza, ale jak się już zdarzy to trzeba skontaktować się z Airbnb i razem znaleźć rozwiązanie. Zazwyczaj takie sytuacje kończą się tym, iż otrzymujemy zwrot pieniędzy na konto i nowy pokój za darmo w pobliskiej lokalizacji.

Jak wybrać dobrego gospodarza ?

Zanim zdecydujesz, które zakwaterowanie zarezerwujesz, możesz sprawdzić recenzje poprzednich gości. Jeśli gospodarz ma świetne recenzje od wielu innych gości, prawdopodobnie będzie to świetna okazja do wynajęcia.

airbnb

Dlaczego warto korzystać z Airbnb ?

Jest to łatwe, często tańsze niż nocleg w hotelu i daje możliwość zdobycia lokalnych doświadczeń. Jeśli podróżujesz dłużej, jest to idealna opcja, ponieważ poczujesz się jak w domu. W przypadku krótszych podróży, dzięki Airbnb można uniknąć przebywania w często o wiele droższych pokojach hotelowych.

Zyskaj 144 zł zniżki na swoją pierwszą podróż 

Jeżeli do tej pory nie korzystałeś/aś z Airbnb to gdy zarejestrujesz się z tego linku otrzymasz 144 zł do wykorzystania na swoją pierwszą podróż 😀

Tak, chcę otrzymać 144 zł do wykorzystania na moją pierwszą podróż. 

Dodaj komentarz

Zamknij menu
×
×

Koszyk

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.