blog-podrozniczy

Cześć, witaj na moim blogu. Mam na imię Kamil, ale większość z obserwujących mnie osób głównie za sprawą konta na Instagramie o tej samej nazwie zna mnie pod pseudonimem Polish Nomad co po polsku oznacza Polski Koczownik. Pseudonim ten doskonale do mnie pasuję, gdyż przez ostatni rok nie mieszkałem dłużej niż 3 miesiące w jednym kraju. Przygodę z podróżowaniem zacząłem w wieku 20 lat. Przez ostatnie 3 lata zwiedziłem ponad 100 różnych miejsc w 20 krajach na 3 kontynentach.

Największy zwrot w moim życiu spowodował wyjazd w 2017 roku na studia do Hiszpanii, a dokładniej do Malagi. Rok, który tam spędziłem zmienił mnie i moje postrzeganie świata na zawsze. Poznałem tam bardzo wielu ludzi ze wszystkich stron świata i nauczyłem się dzięki nim być bardziej otwarty jako osoba. Zakochałem się w poznawaniu innych kultur i tradycji co sprawiło, że pochłonęła mnie chęć podróżowania. Od tego czasu zwiedziłem już kilkanaście krajów na 3 kontynentach. Uważam, że życia nie powinno się tylko przeżyć, ale żyjąc powinniśmy odkrywać i cieszyć się tym. 

Zdecydowałem się otworzyć tego bloga by móc dzielić się moją pasją do podróżowania, jak również zainspirować innych do tego samego czyli do odkrywania świata. Chciałbym, abyś wchodząc tutaj znalazł przydatne informację dla siebie i wzbudził chęć odwiedzenia tych miejsc w których sam byłem.

Zawsze pamiętam, że urodziłem się w Polsce i zawsze będę się czuł jako jej obywatel. Zawsze pozostanę skromnym chłopakiem z Podkarpacia, natomiast z każdą nową podróżą coraz bardziej czuję się jak obywatel świata. Jeżeli chodzi o moje artykuły, które zamieszczam i będę zamieszczał to zawszę będę w 100 % szczery i będę opisywał wszystko tak jak było naprawdę bez żadnego upiększania. Zawsze możesz mieć świadomość, że Ty jako mój czytelnik będziesz numerem 1.

Mamy tylko jedno życie, aby zobaczyć Nasz piękny wspólny świat. Podróżowanie jest zbyt ciekawe i interesujące, aby tego nie robić. Tak więc, pozwól mi zachęcić Cię do podróżowania!

Powodem dla, którego ludzie nie podróżują jest błędne myślenie o tym, że jest to zbyt trudne, drogie i niebezpieczne. Też tak kiedyś myślałem, dopóki nie zacząłem podróżować. Okazało się, że podróżowanie nie jest takie drogie, że z odpowiednimi aplikacjami jest ono banalnie proste, a świat jest tak naprawdę bezpiecznym miejscem, a nie takim jaki jest nam pokazywany w wiadomościach. 

Oprócz oczywistych atrakcji turystycznych, często zwiedzam miejsca mało popularne wśród turystów, gdyż czasami lubię poczuć, że w danym miejscu jestem jedynym turystą w promieniu kilku kilometrów. Wolę miejsca, które rekomendują mi lokalni mieszkańcy niż te rekomendowane przez serwisy internetowe. Jeżeli chodzi o noclegi to bardzo lubię sypiać w rodzinnych domach, gdyż jest to najlepszy sposób, aby zagłębić się w daną kulturę i poznać miejscowy styl życia.

Email: kamilsliwa95@gmail.com

Telefon: +48 697 273 437 

Jeżeli szukasz kogoś do swojego projektu, bądź też masz inne propozycje współpracy to jestem na nie otwarty. Aby się ze mną skontaktować napisz na adres: kamilsliwa95@gmail.com lub zadzwoń na nr. +48 697 273 437.

Zamknij menu