Jak się pakować?

Jak się pakować?

Przy pakowaniu warto trzymać się zasady minimalizmu, czyli czym mniej tym lepiej. Dobrze łatwo się mówi a trudniej się robi, ale do rzeczy.

Jaki bagaż?

Czym bagaż będzie mniejszy tym lepiej. Nawet, jeżeli wybierasz się w dłuższą podróż, wystarczy Ci bagaż podręczny, najlepiej plecak o wymiarach 55cm X 40cm X 23 cm. Dzięki temu przyniesie Ci to oszczędności w setkach złotych oszczędzając na opłatach za bagaż rejestrowany. Ten plecak naprawdę Ci wystarczy! Czytaj dalej a się przekonasz

Ile za sobą zabrać?

Zamiast myśleć o tym co chcesz zabrać, najlepiej pomyśl czego naprawdę potrzebujesz. Czy na pewno przydadzą Ci się te pięć koszulek i 4 pary spodni na tygodniową podróż poza Polskę? Przed wyjazdem zastanów się co będziesz robić i jakich strojów potrzebujesz. Warto tutaj zastosować zasadę trzech do dwóch. Czyli np. gdy wybieramy się gdzieś powiedzmy do ciepłych rejonów to w zupełności na całą naszą podróż nawet kilku tygodniową wystarczą nam 3 koszulki i 2 pary spodenek. Musimy pamiętać, że w podróży również możemy korzystać z pralni, jak również w razie potrzeby dokupić potrzebne rzeczy, gdyż wszędzie są sklepy.

Pamiętaj również, aby zostawić sobie trochę luzu w plecaku, gdyż wypchany bagaż szybciej się niszczy. Oszczędzi nam to również nie potrzebnych nerwów, gdy będziemy musieli otworzyć plecak do kontroli na lotnisku.

Co ze sobą zabrać?

 • Aparat fotograficzny
  Jeżeli pasjonujesz się fotografią, jak również robieniem filmów w wyższej jakości niż ta oferowana przez telefony komórkowe to jak najbardziej zabierz ze sobą taki sprzęt. Warto jednak pamiętać, aby był on jak najmniejszy, gdyż pozwoli nam to na zabranie ze sobą mniejszego plecaka.
 • Laptop
  Jeżeli nie pracujesz na komputerze, jak również nie jesteś zapalonym vlogerem, który obrabia na nim filmy i jeżeli ogólnie czujesz, że jest Ci on niepotrzebny a w razie konieczności te same rzeczy możesz wykonać na komórce (takie jak napisanie maila czy oglądnięcie filmu itp.) to zostaw go w domu. Oszczędzi Ci to sporo miejsca, jak również zmartwień o to, że ktoś mógłby go ukraść.
 • Telefon
  Jak dla mnie i pewnie dla większości osób wybierających się do miejsc, których nie znają telefon jest nieodłącznym kompanem. Nie tylko przez to, że dzięki niemu możemy wykonać zdjęcia i filmy, ale w głównej mierze dlatego, że dzięki niemu poznamy dane miejsce jeszcze lepiej i dzięki odpowiednim aplikacjom zminimalizujemy ryzyko zgubienia się do minimum. Jakie aplikacje warto pobrać przed podróżą opisuję wrozdziale, „Jakich aplikacji potrzebujesz”.
 • Dysk przenośny
  Co do dysku przenośnego mam mieszane uczucia. W dobie internetu warto założyć sobie konto gmail, gdzie będziemy mogli bezpiecznie przechowywać nasze zdjęcia w chmurze. Racja, że czasami wybieramy się w miejsca, gdzie jest ciężko o dostęp do internetu i gdzieś musimy przechowywać nasze pliki ze zdjęciami. W takich wypadkach dysk bardzo się przydaje. Należy jednak pamiętać, aby był on renomowanej firmy, jak również należy go odpowiednio zabezpieczyć przed wszelkimi wstrząsami, gdyż łatwo może on ulec zniszczeniu, a co się z tym wiąże ulegną zniszczeniu wszystkie nasze pliki znajdujące się na nim (po podróży po Korei Południowej, Chinach i Wietnamie jeden z moich dysków uległ zniszczeniu i tym samym wszystkie materiały takie jak zdjęcia i filmy z tych krajów również, dlatego też ostatnio zabezpieczam dodatkowo wszystkie materiały wysyłając je do chmury na dysk wirtualny google).
 • Ładowarki i adaptery
  Podczas podróży na pewno przydadzą Ci się wszelkiego rodzaju ładowarki do Twoich sprzętów. Zazwyczaj na lotniskach, czy w innych miejscach jest ograniczona ilość gniazdek i czasami, gdy chcemy na przykład naładować telefon i aparat to musimy z jednego zrezygnować. Dlatego też warto mieć w podróży rozgałęźnik przynajmniej na dwa wejścia. Nie zajmuje on dużo miejsca a naprawdę może się przydać. Ja również w podróży posiadam rozgałęźnik na usb, dzięki czemu z jednej ładowarki na usb mogę ładować nawet 6 urządzeń , często się przydaje, gdy muszę naładować telefon i powerbank. W podróży przyda Ci się również uniwersalny adapter, gdyż w niektórych miejscach na świecie są różne gniazdka. Czasami można sobie poradzić bez takiego adaptera (np. W Anglii,aby włożyć wtyczkę do gniazdka wystarczy długopisem bądź czymś cienkim odblokować blokadę i włożyć wtyczkę), ale jednak lepiej mieć go przy sobie.

Dodaj komentarz

Zamknij menu