Jak oszczędzać pieniądze na podróże

Jak oszczędzać pieniądze na podróże

Wiele osób nie wie jak oszczędzać pieniądze na podróże i uważa, że ciężko jest jest to zrobić. Prawdą jednak jest to, że jest to bardzo proste. Wymaga to jednak pewno samozaparcia i dyscypliny. Poniżej znajduję się kilka wskazówek w jaki sposób można to zrobić.

1. Przestań kupować kawę na mieście

Przypuszczając, że średnio jedna kawa kosztuję ok 5 zł pomyśl tylko ile mógłbyś zaoszczędzić rezygnując z picia jej. Jeżeli pijesz dwie kawy dziennie to wydajesz ok 10 zł, miesięcznie to 300 zł a rocznie to aż 3 600 zł. To już spora kwota i wystarczyła by na przykład na miesięczną podróż po Azji Wschodniej.

jak-oszczędzać-pieniądze-na-podróże

2. Zrezygnuj z rzeczy, które tak naprawdę nie są Ci potrzebne

Jeżeli posiadamy jakieś rzeczy z których nie korzystamy po prostu sprzedajmy je. Pamiętam, gdy będąc na rocznych studiach za granicą w moim domu zostawiłem swój samochód. Nawet, gdy z niego nie korzystałem generował on dla mnie koszty takie jak przegląd czy ubezpieczenie. Rocznie traciłem ok 1500 zł tylko dlatego, że byłem jego właścicielem. Przed końcem terminu zapłacenia obowiązkowego ubezpieczenia postanowiłem, że go sprzedam, gdyż nie jest mi potrzebny. Tak też zrobiłem a z pieniędzy, które za niego otrzymałem zorganizowałem 2 miesięczną podróż po Azji.

3. Korzystaj z transportu publicznego

Jeżeli mieszkasz w mieście, korzystając z komunikacji miejskiej, możesz zaoszczędzić spore pieniądze jak również czas, gdyż nie musisz wtedy płacić za eksplatacje swojego samochodu jak również niepotrzebnie stać w korkach.

4. Naucz się gotować w domu

Jedzenie na mieście jest kosztowne, tak więc naucz się gotować tanie i dobre jedzenie w domu. Gotując możesz za jednym razem ugotować jedzenie na kilka dni, porcjując je i przetrzymując w zamrażarce. Możesz również spakować je do pudełka i zabrać ze sobą idąc do pracy czy też na uczelnie co sprawi, że nie bedziesz musiał/a go kupować.

jak-oszczędzać-pieniądze-na-podróże

5. Naucz się korzystać z kuponów

Korzystaj z kuponów rabatowych zawsze wtedy kiedy możesz. Gdy już musisz zjeść na mieście korzystaj z restauracji, które oferują kupony rabatowe, dzięki którym możesz sporo zaoszczędzić. Taką aplikacje kuponową oferuje np. McDonald. Gdy rezerwujesz nocleg korzystaj np. z rabatów ze stron airbnbn.com czy booking.com. A gdy chcesz kupić najtańszy lot skorzystaj ze strony skyscanner.com czy momondo.pl

6. Szukaj promocji

Gdy robisz zakupy w supermarkecie zawsze porównuj ceny podobnych produktów. Często zdarza sie tak, że produkty o dwóch różnych nazwach są w rzeczywistości produkowane w tej samej fabryce a różnica w cenie pomiędzy nimi to kilkanaście procent. Gdy porównywanie cen produktów wpadnie Ci w nawyk to zauważysz, że w Twoim portfelu zostaje co miesiąc więcej pieniędzy.

jak oszczędzać pieniądze na podróże

7. Płać za granicą kartą

Płacą za granicą specjalną kartą o nazwie Revolut możecie zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż pobiera ona tylko minimalną prowizji za płacenie nią a nie tak jak ma to w zwyczaju tradycyjny bank nawet kilka procent. Dzięki temu możecie zaoszczędzić kilka % z Waszych wydatków, gdyż nie musicie płacić niepotrzebnych prowizji za przewalutowanie.

8. Ogranicz spożywanie alkoholu

Alkohol jest drogi, zwłaszcza w barach i restauracjach. Ogranicz spożycie alkoholu a najlepiej to wogóle przestań go spożywać a dzięki temu zaoszczędzi tysiące złotych roczenie, które będziesz mógł/a wykorzystać na wspaniałe podróże.

jak-oszczędzać-pieniądze-na-podróże

9. Rzuć palenie

Palenie nie jest dobre dla twojego zdrowia, ani portfela. Kupując papierosy dosłownie puszczasz tysiące złotych rocznie z dymem. Powiedzmy, że palisz paczkę dziennie co daję 15 zł, czyli 450 zł miesięcznie i rocznie 5400 zł. Jest to już spora suma wystarczająca na zwiedzenie kilkunastu krajów.

~Jak oszczędzać pieniądze na podróżeDodaj komentarz

Zamknij menu
EnglishPolish
×
×

Koszyk