...

Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

Świat filmowy dał nam całą masę świetnych filmów z gatunku przygody i podróży. Najlepszą rzeczą we wszystkich tych filmach jest jednak inspiracja, którą otrzymujemy i dzięki której możemy wykonać ten pierwszy krok w kierunku przeżycia czegoś nie zwykłego.

W tym artykule wybrałem 15 najbardziej inspirujących filmów podróżniczych. Lista nie jest uporządkowana od najlepszego do najgorszego, wszystkie filmy o podróżach o których tutaj piszę warto zobaczyć, jeżeli lubisz podróżować.

EVEREST ( 2015 )

Film oparty jest na prawdziwym wydarzeniu i jak sama nazwa wskazuje opowiada o wspinaczce na Mount Everest. W filmie obserwujemy ekipę, która przybyła do Nepalu, aby wspiąć się na najwyższą górę świata. Obserwujemy jak przygotowują się oni do wyprawy, jak również jak zmagają się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi na Mount Everest.

WILD / DZIKA DROGA ( 2014 )

Wild jest jednym z najnowszych filmów na liście i opowiada o dziewczynie, która postanowiła przejść 1770-kilometrowym szlakiem Pacific Crest Trail. Główną postacią jest Reese Witherspoon, która doskonale spełnia tę rolę.

TRACKS / ŚCIEŻKI ( 2013)

Film o wędrówkach, który przedstawia mało prawdopodobną podróż, jaką przeprowadziła Robyn Davidson w latach 70-tych. Przeszła 2735 kilometrów przez Australię Zachodnią z psem i wielbłądami jako jedynymi towarzyszami. W tamtym czasie taka podróż była praktycznie niemożliwa do pokonania dla samotnej kobiety, a zatem śledziło ją ogromna liczba zespołów medialnych, w tym National Geographic.

SAMSARA ( 2011 )

Samsara to wyjątkowy film bez dialogów. Zamiast tego przemawia kontekst wizualny, dzięki czemu zyskujesz głębszy wgląd w interakcję człowieka z przyrodą i sposób, w jaki nowoczesne społeczeństwo wpływa na wszystko z obiektywnej perspektywy. Oprócz niesamowitych miejsc, które sprawiają, że chcesz podróżować, film może również przyciągnąć wzrok, który zmusza do myślenia o wyborach życiowych i zmianach na lepsze.

THE WAY / DROGA ŻYCIA ( 2010 )

Lubisz wędrówki? Zatem film „Droga życia” jest dla Ciebie. Chodzi o szlak turystyczny „El Camino”, który jest klasyczną pielgrzymką, którą chrześcijanie pokonywali od wieków. Od samego początku film opowiada o młodym mężczyźnie, który postanowił przejść szlak El Camino, ale głównym bohaterem dość szybko staję się ojciec młodego mężczyzny po tym, jak jego syn umiera pierwszego dnia.

UP IN THE AIR / W CHMURACH ( 2009 )

Up in the Air to komedia z George’em Clooneyem w roli głównej. Jego zadaniem jest podróżowanie po całym świecie i zwalnianie ludzi. Dzięki temu filmowi możesz dowiedzieć się więcej o tym jak wygląda życie częstego podróżnika jak i korzyściach jakie może ono przynieść.

THE ART OF TRAVEL ( 2008 )

Conner Layne wkrótce poślubi swoją pierwszą miłość, ale plany weselne szybko się kończą, mimo to jednak sam decyduje się odbyć zarezerwowaną podróż poślubną do Ameryki Środkowej. Film ten oferuje zarówno wspaniałe lokalizacje, jak i krajobrazy, ale także fantastyczną podróż, w której Conner Layne ma szansę odkryć siebie po tym, jak został oszukany przez swoją pierwszą miłość.

THE BUCKET LIST / CHODŹ GONI NAS CZAS ( 2007 )

W zabawnej komedii z Jackiem Nicholsonem i Morganem Freemanem grają umierający dwaj starsi mężczyźni. W filmie razem uciekają z centrum leczenia chorych na raka, a ponieważ jeden z nich ma dużo pieniędzy razem mogą udać się w wymarzoną podróż. Celem podróży jest robienie rzeczy z listy rzeczy do zrobienia przed śmiercią. Film ten pozwala zrozumieć, jak drogie i delikatne jest nasze życie.

A MAP OF SATURDAY ( 2007 )

Jest to film dokumentalny. Scott Eriksonie rezygnuje z pracy w Ameryce, aby podróżować po świecie przez rok. Filmuje wszystko sam lub z pomocą ludzi, których spotyka po drodze. Film ten daje nam obraz tego jak to jest podróżować samotnie po świecie i przebywać w różnych miejscach. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardzo przyjemny film, aby sprawdzić, czy napewno chcesz podróżować po świecie.

INTO THE WILD / WSZYSTKO ZA ŻYCIE ( 2007 )

Ten film oparty jest na prawdziwym wydarzeniu. Głównym bohaterem jest świeżo upieczony student, który był najlepszy na swoim kierunku. Mimo to nie jest szczęśliwy i postanawia rzucić wszystko i wyruszyć na pustynię Alaski, by się odnaleźć. Zaczyna swoją podróż od rozdania wszystkich swoich oszczędności i gadżetów na cele charytatywne, a następnie udaje się na Alaskę autostopem.

A GOOD YEAR / DOBRY ROK ( 2006 )

Russell Crowe gra sztywnego i napiętego bankiera, który zmuszony jest wrócić do winnicy wuja. Od samego początku jedynym powodem, dla którego tam jedzie, jest to, że chce go sprzedać, ale piękne krajobrazy i pewna francuska sprawiają, że zmienia decyzję.

Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

QUÉ TAN LEJOS / PODRÓŻ ZA HORYZONT ( 2006 )

Ten film zabierze Cię w fantastyczną podróż przez Ekwador. Pozwoli Ci śledzić dwie osoby, które muszą dotrzeć do Cuenca. Podróż autobusem, która zwykle trwa 5 godzin, zostaje odwołana z powodu strajku i dlatego dziewczyny postanawiają pojechać autostopem, aż do Cuenca.

Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

EUROTRIP ( 2004 )

Wszyscy dorastający w pierwszej połowie lat 90. prawdopodobnie widzieli ten klasyk. Eurotrip opowiada o kilku młodych ludziach, którzy wyruszają w podróż po Europie. Podczas podróży dużo imprezują i spotykają wielu ludzi.

Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

THE BEACH / NIEBIAŃSKA PLAŻA ( 2000 )

Wielki klasyk, w którym młody Leonardo Di Caprio gra główną rolę. Ta plaża była wielką inspiracją dla wielu turystów z całego świata, szczególnie na początku 2000 roku, kiedy ukazał się film. Akcja filmu rozgrywa się w Tajlandii i nadal inspiruje ludzi do odkrywania tego pięknego kraju.

SEVEN YEARS IN TIBET / SIEDEM LAT W TYBECIE (1997)

Ten film jest chyba najbardziej znanym filmem podróżniczym. Siedem lat w Tybecie ukazało się w 1997 roku i opiera się na prawdziwej historii, w której amerykański wspinacz Heinrich Harrer zaprzyjaźnia się z duchowym przywódcą Dalajlamą. Film dzieję się w tym samym czasie, gdy Chiny przejęły Tybet.

Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

Filmy-o-podróżach

~Filmy o podróżach: 15 Inspirujących filmów podróżniczych

Ten post ma 2 komentarzy

  1. This is a really good tip particularly to those new to the blogosphere. Short but very accurate information Thank you for sharing this one. A must read article! Briana Karlens Ripleigh

  2. Wow! Thank you! I constantly wanted to write on my site something like that. Can I take a portion of your post to my website? Conni Thomas Asquith

Dodaj komentarz

Zamknij menu
×
×

Koszyk

Optimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.