Bucket list czyli 10 rzeczy, które powinieneś zrobić przynajmniej raz w życiu

Bucket list czyli 10 rzeczy, które powinieneś zrobić przynajmniej raz w życiu

Bucket list

Życie jest zbyt krótkie, aby je tylko przeżyć. Dlatego powinniśmy korzystać z każdej okazji jaka nam się przytrafia, aby doświadczyć czegoś nowego zanim nasz czas na tym świecie dobiegnie końca. Poniżej podaję listę 10 rzeczy, które moim zdaniem każdy powinien zrobić przynajmniej raz w życiu. 

1. Spędź noc pod gwiazdami

Czy nie przeszło Ci przez myśl, aby przynajmniej raz w życiu jedną noc spędzić gdzieś daleko od wszystkiego np. na środku pustyni oglądając gwiazdy? Jeżeli jeszcze tego nie zrobiłeś/aś to koniecznie to zmień. Gwarantuję Ci z własnego doświadczenia, że przeżyjesz coś niesamowitego o czym trudno będzie Ci zapomnieć.

2. Zostań wolontariuszem

Praca jako wolontariusz to coś, co każdy powinien zrobić przynajmniej raz w życiu. Dzięki temu staniesz się lepszym człowiekiem, a przede wszystkim będziesz miał/a szansę pomóc innym, którzy mają mniej szczęścia niż Ty. Pomaganie innym jest dobre również dla siebie samego i dzięki pomaganiu, razem możemy uczynić świat lepszym miejscem dla wszystkich. To doświadczenie sprawi, że staniesz się bardziej pokorny.

3. Zamieszkaj w obcym kraju

Zamieszkanie jakiś czas w innym kraju na pewno rozszerzy twoje horyzonty. Dzięki temu będziesz miał/a niepowtarzalną okazją poznać inną kulturę i sposób życia. Będziesz musiał/a nauczyć się radzić sobie samemu, bez przyjaciół i rodziny, dzięki czemu otworzysz się na innych ludzi. To pozwoli Ci dorosnąć i stać się bardziej dojrzałym. Na świecie jest zbyt wiele ciekawych miejsc a życia zbyt krótkie, aby spędzić je tylko w jednym miejscu.

Bucket list rzeczy do zrobienia przynajmniej raz w życiu

4. Wyjdź na przeciw swoim lękom

Najlepsze, co możesz zrobić, aby pokonać swoje obawy, to rzucić im wyzwanie. Duży lub mały strach nie ma znaczenia. Dzień, w którym zdecydujesz się stawić czoła swoim lękom, jest tym samym dniem, w którym dorośniesz jako osoba.

5. Spróbuj wyjątkowego dania

Będąc za granicą nie raz spotkasz się z propozycją spróbowania czegoś, czego wcześniej nie próbowałeś. Jest to niezwykła okazja na przeżycie czegoś nowego. Nie bój się próbować nowych rzeczy. Ja np. będąc w Korei Południowej jadłem żywa ośmiornicę i nie żałuje. Przynajmniej mam co opowiadać znajomym. 

Bucket list rzeczy do zrobienia przed śmiercią

6. Zrób coś ekstremalnego

Skoki na bungee, nurkowanie, wspinaczka górska, skok ze spadochronem to jedne z tych rzeczy przez które czujemy nagły wzrost adrenaliny. Mimo, iż niektóre z tych czynności trwają zaledwie kilka minut czy sekund, to warto. Będą to dla Ciebie niezapomniane chwile i być może przekroczysz granicę, która wydawała Ci się nie do pokonania.

Bucket list

7. Udaj się w samotną podróż

Samotna podróż to świetny sposób na ucieczkę od naszych problemów i otaczającej nas rzeczywistości. Podróżując samotnie z pewnością poznasz lepiej samego siebie i zobaczyć na co Cię stać. Zapewne często zdarzy się tak, że będziesz zdany tylko na siebie kiedy się zgubisz czy też nie będziesz potrafił/a dogadać się z miejscowymi. Taki wyjazd z pewnością ukształtuję Twój charakter.

Bucket list

8. Wyjdź ze swojej strefy komfortu

Życie zaczyna się poza Twoją strefą komfortu i właśnie tam rozwijasz się najbardziej jako osoba. To po za nią powstaje większość przygód i wspomnień. Zacznij od drobnych rzeczy, które wydają się niewygodne, takich jak rozmowa z nieznajomym lub poproszenie kogoś o pomoc.

9. Zwiedź miejsce mało turystyczne

Łatwo jest trzymać się klasycznych miejsc docelowych i chociaż jest to całkowicie w porządku, warto przynajmniej raz w życiu odwiedzić mniej znany kierunek turystyczny np. wyjechać np. do Libanu, Uzbekistanu czy Iranu .

Bucket list

10. Zamieszkaj u lokalersów

Podróżując choć raz postaraj się zamieszkać u lokalersów czyli osób mieszkający w danym miejscu na co dzień. Dzięki temu lepiej poznać kulturę i zwyczaje danego kraju a zwykła podróż zamieni się w niesamowite przeżycie.

bucket-list-rzeczy-do-zrobienia-przed-smiercia

~Bucket list

Dodaj komentarz

Zamknij menu
×
×

Koszyk