Aplikacje podróżnicze: Jakich stron i aplikacji używam podczas podróży

Aplikacje podróżnicze: Jakich stron i aplikacji używam podczas podróży

Pewnie nie raz zastanawiałeś/aś się jakie aplikacje podróżnicze czy też strony są najlepsze przy planowaniu podróży. Poniżej podaję liste kilku aplikacji z których sam korzystam i dzięki którym mogę zaoszczędzić dość sporo czasu i pieniędzy. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

1. Skyscanner.pl – szukanie najtańszych lotów

Wiem, że istnieją również inne strony do szukania tanich lotów, takie jak momondo.pl czy też kayak.pl natomiast ja przy planowaniu mojej każdej podróży najczęściej korzystam ze strony czy aplikacji mobilnej skyscanner.pl, gdyż wiem, że zawsze znajdę na niej najtańsze loty. Aby taki najtańszy lot znaleźć w polu, gdzie muszę wybrać datę wylotu i przylotu wybieram opcje „cały miesiąc”, dzięki temu mam dokładny podgląd w jakie dni są najtańsze bilety. Ceny w danym miesiącu potrawią wachać się o kilkaset procent, dlatego też warto porównać ceny z całego miesiąca i wybrać najtańszą opcję.

apllikacje-podróżnicze-skyscanner

2. Airbnb.comnocleg dla kilku osób

Zapewne większość z Was zna tę stronę. Korzystam z niej wtedy, gdy w podróż nie wymieram się sam tylko jest ze mną jeszcze jakaś osoba. Możemy na niej znaleźć naprawdę tanie noclegi oferowane zazwyczaj przez osoby prywatne, które udostępniają nam wolny pokój w mieszkaniu, bądź też całe mieszkanie. Aplikacja ta również zasługuję na polecenie, gdyż dzięki niej możemy uzyskać 100 zł na pierwszy nocleg, aby je otrzymać należy zarestrować się z tego linku.

aplikacje podróżnicze

3. Booking.com – alernatywa dla airbnb.com

Strona Booking.com jest dla mnie alternatywą dla airnbnb z której korzystam tylko wtedy, gdy nie mogę znaleźć nic tańszego na airbnb. Na Booking.com większość ofert to oferty hoteli i hosteli a nie jak w airbnb oferty od osób prywatnych. Ze strony tej korzystałem np. gdy podróżowałem po Maroko. Korzystając z niej poraz pierwszy możecie uzyskać 10 % zwrotu od ceny zarezerwowanego noclegu, aby to zadziałało zarejestrujcie się z tego linku.

4. Hostelworld.com – gdy podróżuje sam

Jest to aplikacja, którą możecie ściągnąć na swój telefon. Korzystam z niej, gdy podróżuje sam i tym samym korzystam z najtańszej możliwej opcji jaką jest spanie w hostelu w współdzielnym pokoju. Dzięki niej naprawdę możemy znaleźć najtańsze oferty. Często zdarza się, że rezerwując łóżko poprzez tą aplikację, cena za nie jest niższa od tej w hostelu. Zawszę będąc w hostelu pytam się na recepcji ile kosztuję najtańsze łóżko, później porównuję cenę z tą z aplikacji i zazwyczaj ta w aplikacji jest niższa o jakieś 10 %, to też rezerwuję łóżko płacąc przez aplikacje będąc już na recepcji i dzięki temu mogę zaoszczędzić kilka zł.

aplikacje-przydatne-w-podróży

5. Couchsurfing.comspanie za darmo

Dzięki tej aplikacji możecie znaleźć nocleg za darmo praktycznie wszędzie. Polega to na tym, że osoby które mają jakieś wolne miejsce w mieszkaniu np. wolną kanapę to udostępniają ją za darmo. Osobiście korzystałem z tego typu noclegu tylko raz przy okazji podróży do Słowenii. Znalazłem tam darmowy nocleg w Lublanie u sympatycznej studentki, która udostępniła mi wolną kanapę i tym sposobem spałem jedną noc za darmo.

aplikacje podróżnicze

5. Mapy google – mapa offline na komórce

Zawsze, gdy jadę do innego kraju i nie mam pewności czy będę miał tam dostęp do internetu, ściągam przed podróżą mapę całego miasta czy też kraju, dzięki czemu mogę z niej korzystać nie mając dostępu do internetu. Aby ściągnąć taką mapę wejdźcie w aplikacje google maps -> rowińcie menu aplikacji znajdujące się na górze po lewej stronie -> kliknijcie w „mapy offline” -> wybierzcie obszar jaki chcecie pobrać -> kliknijcie pobierz i już możecie korzystać z nawigacji nie mając dostępu do internetu.

aplikacje-podróżnicze

6. Revolut – płatności za granicą

Będą za granicą najlepszą opcją do płatności jest płatność poprzez karte Revolut. Gdy płacimy polską kartą bankową, bank zazwyczaj przy płatności pobiera kilkuprocentową prowizję za przewalutowanie. Dzięki karcie Revolut płacenie odbywa się przy minimalnej prowizji i dzięki temu możemy zaoszczędzić naprawdę fajne pieniądze. Jeżeli chcesz otrzymać taką kartę za darmo to pobierz aplikacje Revolut z tego linku.

~Aplikacje podróżnicze

Ten post ma jeden komentarz

  1. Hi there, I want to subscribe for this web site to get hottest updates, therefore where can i do it please assist. Robbi Cleavland Mecke Ellissa Adriano Most

Dodaj komentarz

Zamknij menu
EnglishPolish
×
×

Koszyk