51 sposób na zarabianie pieniędzy w podróży

51 sposób na zarabianie pieniędzy w podróży

Powiedzmy, że masz odłożone pieniądze, które starczą Ci na kilka dni czy tygodni, aby nie martwić się o ich brak, ale gdy wybierasz się w dłuższą podróż to środki za pewne szybko się skończą i trzeba będzie coś zarobić. Poniżej przedstawiam Ci listę 60 sposobów jak możesz zarobić dodatkowe pieniądze w podróży.

 1. Wynajmij swoje mieszkanie
  Jeżeli posiadasz mieszkanie z którego nie korzystasz, bo na przykład jesteś w trakcie podróży to warto go komuś wynająć na dłużej bądź też umieścić w serwisie Airbnb.com. Dzięki temu zdobędziesz dodatkowe źródło dochodu, co pozwoli Ci nie martwić się, że zabraknie Ci pieniędzy na dalszą podróż.
 2. Praca w hotelu
  Na całym świecie znajdują się hotele i każdy z nich potrzebuje takich osób jak kucharze, kelnerzy, sprzątaczki, czy też osób do recepcji. Często można pracować tylko przez kilka dni i zazwyczaj wymagający jest tylko język angielski, dzięki czemu praca w hotelu jest doskonałą metodą na podreperowanie swojego budżetu w podróży.
 3. Uczenie angielskiego
  Angielski zawsze się przyda ludziom, dlatego też, gdy jesteśmy w jakimś kraju i potrzebujemy zarobić na dalszą podróż warto sprawdzić w ogłoszeniach, czy ktoś nie potrzebuje korepetycji z angielskiego. W ciągu kilku tygodni można zarobić fajne pieniądze. Taką pracę z łatwością znajdziemy w krajach azjatyckich, gdzie takie osoby są poszukiwane.
 4. Opieka nad domem
  Ludzie często boją się zostawić dom bez opieki wyjeżdżając np. na wakacje i szukają kogoś do opieki nad domem i czasami również nad zwierzętami. Są strony, gdzie można znaleźć tego typu oferty. Czym lepsze będziesz miał referencje, tym więcej osób będzie chciało Cię zatrudnić, gdyż praca ta głównie opiera się na zaufaniu do drugiej osoby.
 5. Zostań trenerem personalnym
  W każdym miejscu na świecie znajdują się siłownie, dlaczego akurat tam nie spróbować zarobić trochę pieniędzy. Jeżeli pasjonujesz się budową sylwetki i znasz się na tym to warto spróbować.
 6. Profesjonalny vloger
  Jeżeli lubisz nagrywać filmy i czujesz się w tym komfortowo to jest to doskonała okazja, aby podróżować po świecie i opowiadać o miejscach, które zwiedzasz, dzięki czemu możesz zarobić pieniądze z reklam na YouTube, czy też innych platformach.
 7. Work Holiday Wiza
  Jeżeli od zawsze marzyłeś/aś zamieszkać w takich krajach jak np. Australia, czy Kanada to jeżeli znajdujesz się w przedziale wieku 18-30 masz taką możliwość. Wystarczy wziąć udział w jednym z programów work and travel i wyjechać nawet na rok za granicę jednocześnie pracując i podróżując.
 8. Nauka nurkowania
  Jeżeli posiadasz certyfikat, że potrafisz nurkować, to z łatwością znajdziesz pracę w takich miejscach jak np. Tajlandia, Australia, czy Egipt. Wystarczy, że skontaktujesz się z miejscowymi firmami a na pewno dostaniesz taką pracę.
 9. Fryzjer
  Tak zgadza się jako fryzjer, również masz możliwość zarabiania podczas podróży. Możesz tego dokonać np. odwiedzając hostel i zostawiając informacje o tym, że możesz wykonać strzyżenie za niewielką cenę. Prawdopodobnie po Twoją usługę zgłosi się kilka osób, które po kilkutygodniowej podróży nawet Ci podziękują za to że jesteś i w końcu, dzięki tobie wyglądają jak ludzie.
 10. Zbieracz owoców
  Zawsze możesz również wyjechać na sezonowe zbieranie owoców np. do Włoch i Hiszpanii, gdzie często masz zapewnione zakwaterowanie i jedzenie i do tego niemałe pieniądze. W wolnych chwilach możesz zwiedzać kraj.
 11. Stwórz swój blog podróżniczy
  Nie ma co się oszukiwać, ale na początku nie zarobisz zbyt wiele na jego prowadzeniu. Mimo to warto takiego bloga prowadzić i być może uda Ci się po jakimś czasie otrzymywać z tego wynagrodzenie. Ale prowadzenie bloga, to również świetna sprawa, jeżeli chcesz, aby Twoi znajomi i rodzina byli na bieżąco z tym, gdzie teraz się znajdujesz i co robisz.
 12. Stewardessa
  Aby wykonywać ten zawód często nie potrzebujesz mieć ukończonej szkoły ukierunkowanej na ten zawód, gdyż linie lotnicze prowadzą swoje kursy. Praca ta daje Ci możliwość podróżowania po całym świecie i zazwyczaj nie musisz płacić za zakwaterowanie, dzięki czemu możesz zaoszczędzić pieniądze.
 13. Bierz udział w projektach Erasmus
  Więcej o nich opisuję w rozdziale poświęconemu programowi Erasmus. Może pieniędzy się tutaj nie zarabia (no chyba, że potrafisz sporo zaoszczędzić), ale dzięki temu programowi możesz podróżować po całej Unii Europejskiej (ale nie tylko) zupełnie za darmo.
 14. Zostań blogerem
  Nie mam tutaj na myśli tylko bloga podróżniczego. Możesz pisać o tym co najbardziej Cię pasjonuje i na tym zarabiać, dzięki czemu będziesz mógł/a podróżować po całym świecie. Wiem łatwo się mówi, ale trochę chęci i ciężkiej pracy i być może Ci się uda.
 15. Ucz języków
  Jeżeli potrafisz płynnie się posługiwać w jakimś języku, to możesz zacząć go uczyć innych. Możesz do tego celu użyć Internetu i uczyć innych za pomocą komunikatorów. Nie musisz posiadać żadnych certyfikatów językowych, aby zacząć to robić.
 16. Marketing afiliacyjny
  To doskonały sposób na zarabianie, który może Cię uczynić niezależnym finansowo. Polega on na tym, że reklamujesz usługę i produkt jakiejś firmy i jeżeli ktoś zakupi produkt lub usługę Ty otrzymujesz z tego prowizję.
 17. Copywriter
  Praca polega na tym, że piszesz artykuły dla firm zoptymalizowane pod względem wyszukiwania w sieci. Im więcej języków znasz tym więcej możesz zarobić, a co najlepsze do tej pracy wystarczy Ci tylko laptop z dostępem do internetu.
 18. Tłumacz
  Jeżeli potrafisz dobrze posługiwać się w języku obcym to zostanie tłumaczem nie będzie takim złym pomysłem, jeżeli chcesz podróżować po świecie.
 19. Trading
  Praca nie dla wszystkich, gdyż polega ona na kupnie i sprzedaży akcji. Nie polecałbym wykonywania jej dla osób niedoświadczonych, gdyż racja można zarobić dużo w krótkim czasie, ale częściej ludzie tracą niż zarabiają.
 20. Pracuj w domu, ale za granicą
  Warto zaznaczyć, że nie trzeba od razu rezygnować ze swojej pracy, aby zacząć podróżować. Warto zapytać się szefa, czy nie byłoby możliwości pracy zdalnej. Oczywiście nie każdy zawód będzie miał taką możliwość, ale np. jeżeli jesteś programistą to istnieje duża szansa, że szef zgodzi się na pracę zdalną.
 21. Freelancer
  Jeżeli robisz fajne zdjęcia, czy też potrafisz stworzyć stronę internetową, albo posługiwać się programem do montażu video itp. Możesz szukać zleceń jako freelancer i pracować dla siebie ustalając własne godziny pracy i wybierając klientów, z którymi chcesz pracować. Zazwyczaj do takiej pracy wystarczy Ci tylko dostęp do Internetu, czyli możesz pracować z każdego miejsca na świecie. Zleceń dla freelancerów jest mnóstwo i bez problemu znajdziesz je w Internecie.
 22. Masażer
  Podobnie jak w przypadku fryzjera możesz zaproponować swoje usługi np. W hostelu. Tylko pamiętaj, aby cena nie była za wysoka, gdyż podróżnicy ich nie lubią.
 23. Barman
  Jeżeli chcesz zostać gdzieś dłużej w pewnym miejscu to dzięki pracy jako barman możesz zarobić fajną sumę pieniędzy pracując np. W hotelu czy też klubie nocnym.
 24. Praca w kawiarni albo restauracji
  Często w miejscach turystycznych można spotkać przy kawiarniach i restauracjach kartę z napisem przyjmę do pracy. Jest to doskonała okazja dla Ciebie, aby trochę sobie dorobić. Wystarczy, że zostawisz swoje CV i być może otrzymasz pracę na kilka dni lub tygodni.
 25. Zostań wolontariuszem
  Może i jest to praca, za którą nie będziesz otrzymywać pieniędzy, ale za to będziesz mógł pomóc innym i sprawić, aby świat stał się lepszym miejscem. Zostanie wolontariuszem to doskonała okazja do zwiedzania świata, jak również do zdobycia nowych doświadczeń. Jest kilka stron, gdzie możesz zgłosić swoją chęć wyjazdu i pomocy innym, które znajdziesz w wyszukiwarce google.
 26. Web Designer
  Jeżeli choć trochę znasz się na kodowaniu, bądź na WordPress to bez problemu możesz dorobić trochę pieniędzy jednocześnie podróżując. Pamiętaj, że nie musisz być w tym mistrzem. Będąc w jakimś miejscu, czy to w hostelu, restauracji, czy pubie warto zapytać, czy nie potrzebują oni strony Internetowej, którą mógłbyś wykonać za niewielką opłatą.
 27. Pisz do gazet
  Jeżeli lubisz pisać i sprawia Ci to przyjemność to zacznij pisać artykuły podróżnicze, za które będziesz mógł otrzymywać wynagrodzenie. Wystarczy wysłać kilka e-maili do różnych gazet ze swoją propozycją i być może kogoś zainteresuje Twoja propozycja.
 28. Ucz gry na instrumencie
  Jeżeli jesteś muzykalny/a i potrafisz grać na jakimś instrumencie to warto to wykorzystać. Na pewno na całym świecie jest wiele osób, które z chęcią chciałbym mieć prywatne lekcje gry za niewielkie pieniądze.
 29. Edytor menu
  Tak wiem jak to brzmi, ale pewnie nie raz za granicą miałeś/aś problem z wyborem czegoś do jedzenia, gdyż po prostu menu nie było w języku, który rozumiesz. Jeżeli następnym razem będziesz miał/a taką sytuację to zaproponuj, że za małą opłatą, lub też za darmowy obiad możesz przetłumaczyć menu np. na język angielski.
 30. Obsługa klienta
  Jest to jedna z tych prac, do których wystarczy Ci internet i telefon. Wiele firm oferuje tę pracę jako zdalną. Jeżeli lubisz rozmawiać przez telefon to możesz spróbować swoich sił w tym zawodzie.
 31. Ucz tańczyć
  Nie musisz do tego celu posiadać profesjonalnego miejsca wystarczy Ci pobliski park. Zdobądź klientów za pomocą informacji o Twojej usłudze spisanej na kartce i rozwieszonej w szkołach, kawiarniach, hostelach itp. i pokaż im kilka ruchów tanecznych. Wszyscy będą zadowoleni.
 32. Ucz Yogi
  Tak samo jak z tańcem możesz postąpić z uczeniem Yogi.
 33. Ucz gotowania
  Wiem, może być trudno znaleźć osoby, które byłyby chętne wziąć udział w Twoich zajęciach, ale zawsze warto spróbować poszukać klientów poprzez ogłaszanie się w hotelach czy hostelach. Jeżeli masz spore doświadczenie i dobrze siebie zareklamujesz, to na pewno znajdziesz chętne osoby. Pamiętaj również, aby podzielić się zarobkiem z osobą, która udostępniła Ci kuchnię.
 34. Pracuj na budowie
  Jeżeli żadnej pracy się nie boisz i ciężka praca nie jest Ci obca, to świetnym sposobem na zarabianie jest praca na budowie. Jest to dobrze płatna praca jak również, jeżeli projekt się skończy w jednym miejscu możesz znaleźć pracę w innym kraju i w ten sposób zwiedzać świat.
 35. Au Pair
  Twoim zadaniem głównie będzie opieka nad dzieckiem, jak również nad domem. Praca ta jest doskonałą opcją na zwiedzanie świata. Zazwyczaj nocleg i wyżywienie jest darmowe i do tego otrzymujesz wynagrodzenie. W wolnym czasie możesz zwiedzać świat i poprzez mieszkanie z obcymi osobami możesz poznać głębiej ich kulturę.
 36. Konstruktor surfingu
  Jeżeli podróżujesz po krajach, gdzie jest możliwość surfowania i znasz się na tym to możesz spróbować uczyć innych za niewielką stawkę. Na pewno na plaży znajdziesz kilka osób, które chciałyby się nauczyć tego sportu.
 37. Zostań aktorem
 38. W niektórych miejscach na świecie np. takich jak ulica Colaba w Mumbai, wystarczy, że przez jakiś czas będziesz stał w jednym miejscu i może się okazać, że ktoś zaproponuje Ci pracę na planie filmowym jako statysta. Nie zarobisz może zbyt dużych pieniędzy, ale za to będziesz mógł się pochwalić, że wystąpiłeś/aś w filmie.
 39. Zostań modelką, lub modelem
  Jeżeli wyglądasz dobrze i masz predyspozycję do zostania modelem bądź modelką to istnieje duża szansa, że możesz wykonywać ten zawód podczas swoich podróży.
 40. Przewodnik turystyczny
  Ludzie zawsze będą podróżowali i zazwyczaj lubią poznawać nowe miejsca razem z przewodnikiem. Jeżeli jesteś osobą, która lubi zgłębiać historię danego miejsca, jak również o nim opowiadać to warto to wykorzystać i za niewielką opłatą oprowadzać ludzi po najpiękniejszych zabytkach. Klientów możesz szukać poprzez Facebooka, bądź też na ulicy. Pamiętaj jednak, że w niektórych krajach potrzebujesz specjalnej licencji, aby wykonywać ten zawód.
 41. Sprzedawaj swoje prace
  Jeżeli jesteś artystą lub artystką i lubisz malować bądź też tworzyć inne rzeczy to doskonałym pomysłem jest ich sprzedawanie w czasie podróżowania. Gdy mieszkałem w Maladze moja znajoma właśnie w taki sposób dorabiała sobie na życie sprzedając swoje obrazy na ulicy, czy też w lokalnych sklepach po dogadaniu się ze sprzedawcą na temat prowizji. Udało jej się nawet zorganizować własną wystawę, dzięki której sprzedała kilka swoich prac.
 42. Praca w hostelu
  Gdy wyjeżdżamy do jakiegoś miejsca i nie mamy już pieniędzy warto się popytać w hostelach, czy nie potrzebują oni kogoś do pomocy w zamian za nocleg i wyżywienie, często również otrzymasz wynagrodzenie. Pracę taką możemy znaleźć na całym świecie i dużo podróżników z takiej opcji korzysta, gdyż dzięki temu można poznać innych podróżników.
 43. Przewodnik po Karaibach
  Praca ta polega głównie na powitaniu przybyłych gości, jak również na pokazywaniu im drogi do najbliższego hotelu, czy autobusu. Ta praca jest świetną okazją by zamieszkać na Karaibach.
 44. Fotograf
  Jeżeli znasz się na podstawach fotografii, jak również potrafisz edytować zdjęcia to możesz sprzedawać je na różnego typu stronach takich jak pixabay.com itp. Możesz również spróbować skontaktować się z magazynami i być może oni chcieliby zakupić jakieś zdjęcie od Ciebie.
 45. Znajdź normalną pracę
  W dzisiejszych czasach globalnych marek naprawdę nie jest trudno znaleźć pracę gdziekolwiek byśmy chcieli. Wystarczy nam tylko znajomość języka angielskiego, jak również determinacja.
 46. Praca na statku rejsowym
  Nie jest to praca, gdzie po godzinach pracy będziesz mógł/a podróżować. Rejsy trwają zazwyczaj kilka tygodni i ten czas musisz spędzić na statku ciężko pracując, ale po tych 2, czy 3 tygodniach będziesz miał/a kilka dni na intensywne podróżowanie przed kolejnym rejsem.
 47. Profesjonalny gracz w pokera itp.
  Jest to ryzykowne, natomiast coraz więcej ludzi na całym świecie utrzymuje się z takich rzeczy. Na początek będziesz potrzebować pieniędzy, jak również umiejętności, aby wszystkiego nie stracić zaraz na początku.
 48. Praca na jachcie
  Jest to praca podobna do tej, jak na statku rejsowym. Istnieją strony, na których właściciele jachtów poszukują osób do ich załogi. Jest to doskonała okazja dla Ciebie na zwiedzanie świata jak tylko nie masz choroby morskiej.
 49. Praca jako przewodnik turystyczny
  Praca ta głównie polega na opiece nad grupą podróżniczą. Będziesz odpowiedzialny/a za odebranie turystów z lotniska, czy też z autobusu i przekazanie im wszystkich potrzebnych informacji, jak również później będziesz się tą grupą opiekował. Taką pracę możesz znaleźć np. W TUI, czy też innych agencjach podróżniczych.
 50. Artysta uliczny
  Jeżeli posiadasz jakiś talent, który chciałbyś zaprezentować np. grasz na gitarze, czy też śpiewasz, ale równie dobrze może być to żonglowanie, czy też taniec, to świetnym połączeniem podróżowania i zarabiania w tym samym czasie jest zostanie ulicznym artystą. Pamiętaj jednak, że w niektórych miastach jest to zabronione, tak więc lepiej dowiedzieć się wcześniej o wszelkich zakazach, aby później nie mieć nieprzyjemności z tego powodu.
 51. Praca za jedzenie i zakwaterowanie
  Jeżeli Twoją główną motywacją nie są pieniądze, ale podczas podróży potrzebujesz tylko miejsca do spania i coś zjeść w zamian za kilka godzin pracy to możesz znaleźć dużo takich ofert pracy na stronach internetowych, które znajdziesz za pomocą wyszukiwarki google.

Dodaj komentarz

Zamknij menu
EnglishPolish
×
×

Koszyk